Pedagogizacja rodziców

Jak zachęcić dziecko do współpracy?

Rodzicom zależy na tym, by ich dzieci były posłuszne, czyli wykonywały ich polecenia, zachowywały się w określony sposób. Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zachęcać dzieci do współpracy, powinniśmy sobie na początku zdać sprawę z tego, że nasze potrzeby bardzo często nie pokrywają się z potrzebami dzieci. To nam dorosłym przeszkadza bałagan. To my mamy potrzebę sprzątać. Potrzeba sprzątania u dziecka natomiast pojawia się dopiero ok. 13. roku życia, gdy zaczyna mu zależeć na opinii rówieśników, którzy odwiedzają je w domu...

Zachęcamy do przeczytania artykułu Anety Kwaśny zamieszczonego na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje. Opisuje on skąd się bierze nieposłuszeństwo naszych dzieci w wykonywaniu poleceń oraz udziela kilku cennych porad jak sobie radzić w takich sytuacjach, aby dziecko było w stanie przyjąć pewne zasady jako własne. Cały artykuł znajduje się na stronie www Fundacji Dzieci Niczyje

Fundacja Dzieci Niczyje