Pedagogizacja rodziców

Co zamiast krzyku - Jak mówić do dziecka, aby nas słuchało?

W naszych oczach to tylko kolejna sterta zabawek: wiemy przecież, że takie same, czy też bardzo podobne zabawki czekają na naszego malucha w domu. Niestety! Nasze dziecko chciałoby mieć właśnie tę lalkę/ ten samochodzik. Właśnie ten, nie żaden inny! Argument, że lalkom i tak jest już ciasno na półce, a samochodzikom w garażu, zupełnie nie trafia do małego człowieka. Próba odsunięcia zakupu w czasie tylko zaognia sytuację, nie pomagają "prośby, ani groźby"...

Zachęcamy do przeczytania artykułu Patrycji Malickiej zamieszczonego na stronie internetowej Fundacji Dzieci Niczyje. Opisuje dlaczego krzyczymy na dzieci oraz przedstawia listę kroków, które pomogą nam i naszym dzieciom przetrwać trudne momenty bez krzyku. Cały artykuł znajduje się na stronie www Fundacji Dzieci Niczyje

Fundacja Dzieci Niczyje