Bezpieczeństwo uczniów - Numery telefonów z pomocą dla uczniów

Masz problem? Zadzwoń

Pamiętaj, że z tych numerów możesz korzystać tylko w uzasadnionych przypadkach. Niedopuszczalne jest tutaj żartowanie,robienie głupich kawałów. Czyny takie są karalne.

Martwisz się czymś? Nie wiesz, co masz zrobić? Jesteś ofiarą przemocy? Chciałbyś po prostu z kimś porozmawiać? Wokół jest wielu ludzi, którzy chcą Ci pomóc! Z każdej sytuacji jest wyjście!
- możesz zwróć się do rodziców albo do swojego wychowawcy, nauczyciela lub dyrektora szkoły

800 12 12 12

to Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, jest telefonem skierowanym do wszystkich dzieci potrzebujących pomocy, dzwoniąc pod ten numer połączysz się ze specjalistą, który postara Ci się pomóc i połączysz się bezpłatnie z każdego stacjonarnego numeru oraz telefonów komórkowych Orange, telefon działa w godzinach 8:15 - 20:00.

116 000

to numer telefonu, z którego mogą skorzystać m. in. młode osoby, które myślą o ucieczce z domu, ale także wszystkie osoby, które wiedzą coś o losach zaginionych, linia obsługiwana jest przez całą dobę, a połączenie jest całkowicie bezpłatne.

801 12 00 02

to tzw. Niebieska Linia, tu możesz zadzwonić, jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś, kto doświadcza takiej przemocy w domu, połączenie jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora, telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 22:00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8:00 - 16:00.

112

jest numerem alarmowym, pod który możesz zadzwonić, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie i będziesz potrzebować pomocy ze strony policji, straży pożarnej lub pogotowia, jest to numer uniwersalny, co oznacza, że możesz pod niego zadzwonić zawsze, gdy czujesz się zagrożony/a z jakiegokolwiek powodu.

800 100 100

tu znajdziesz pomoc w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych, specjalista udzieli Ci porad na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, z tym numerem można połączyć się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz z telefonów komórkowych (poza siecią Play), działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 17:00.

801 199 990

to Ogólnopolski Telefon Zaufania "Narkotyki – Narkomania", tu otrzymasz pomoc oraz wsparcie, jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków, możesz zadzwonić, jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś bliski ma problem z narkotykami, telefon jest czynny codzienne od 16:00 do 21:00.