XIV Rejonowy Konkurs Matematyczny "Plusik"

16/05/2015r.

W dniu 16 maja w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Piwnicznej-Zdroju najlepsi matematycy z klas IV, V i VI szkół podstawowych zmierzyli swe umiejętności podczas XIV Rejonowego Konkursu Matematycznego „Plusik”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie z 9 miejscowości: Nowego Sącza, Starego Sącza, Krynicy, Rytra, Łomnicy, Głębokiego, Kosarzysk, Wierchomli i Piwnicznej.

Prócz tradycyjnej formy pisemnej konkursu uczestnicy rywalizowali w turnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie mogli popisać się sprawnością rachunkową zarówno pisemną jak i pamięciową, a przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia, kojarzenia faktów oraz właściwego rozumienia i interpretowania zarówno tekstu czytanego, jak i słuchanego.

Bardzo cieszymy się z sukcesu Pauliny Pawlik uczennicy kl IV z naszej szkoły, która w turnieju „Jeden z dziesięciu” zajęła  II miejsce. Gratulujemy!!!!!

Foto: miastons.pl