V MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTACJI POEZJI REGIONALNEJ

22/05/2015r.

V Międzygminny Konkurs Recytacji Poezji Regionalnej odbył się w naszej szkole dn.22 maja 2015 r. W konkursie wzięły udział Szkoły Podstawowe z Rytra, Kosarzysk, Kokuszki, Piwnicznej Zdroju, Wierchomli i Głębokiego. Wiersze Marii Lebdowiczowej, Barbary Paluchowej, Wandy Łomnickiej- Dulak, Krystyny Dulak- Kulej oraz Stanisławy Widomskiej –Fiedor zaprezentowali uczniowie klas I-III. Cysto góralsko muzyka zaproszonego zespołu „Piyrogi Łomnicońskie”, wprowadziła zebranych gości w swojski klimat konkursu.

Szacowne jury w składzie Maria Lebdowiczowa , Barbara Paluchowa, Wanda Łomnicka-Dulak i Stanisława Widomska – Fiedor, przyznały nagrody w dwóch kategoriach : gwary oraz języka literackiego.

Kategoria gwara:
I miejsce SP Piwniczna Zdrój
II miejsce SP Piwniczna Zdrój
III miejsce SP Głębokie M. Lichoń

Wyróżnienie: SP Wierchomla , SP Głębokie G. Cięciwa

Kategoria język literacki:
I miejsce SP Głębokie P. Długosz
II miejsce SP Rytro
III miejsce SP Rytro

Wyróżnienie: SP Wierchomla , SP Głębokie K. Szwala

Wyróżnienia jury: SP Rytro, SP Kokuszka , SP Kosarzyska.

GRATULUJEMY!!! 