Laureatka Konkursu Bibiljnego

21/05/2019r.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Głębokiem kl. VIII Natalia Szwala została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego "Z Dobrą Nowiną przez życie" zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Organizatorem było Małopolskie Kuratorium Oświaty. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 5502 uczniów województwa. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 2265, a do wojewódzkiego 153 uczestników. Natalia znalazła się w grupie 56, którzy uzyskali tytuł laureata.
Warto zaznaczyć, że uczennica w roku szkolnym 2016/2017 uzyskała w tym konkursie tytuł finalisty. Dwa lata temu zadania konkursowe dotyczyły ewangelii św. Marka, a w tym roku zostały opracowane w oparciu o tekst ewangelii św. Mateusza. Ponadto uczestnicy musieli zapoznać się ze wskazaną w regulaminie literaturą.
20 maja w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu, w którym towarzyszyli laureatce Rodzice oraz Siostra Halina Simińska – nauczyciel religii.
Gratulujemy!