IV Gminny Konkurs Recytacji Poezji Regionalnej

04/06/2014r.

Dnia 4 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Recytacji Poezji Regionalnej. Dwudziestu reprezentantów wszystkich szkół w gminie oraz Szkoły Podstawowej w Rytrze rywalizowało, recytując utwory piwniczańskich poetek. W tym roku wykorzystano również wiersze o Piwnicznej i okolicach napisane przez uczestników konkursu poetyckiego „Sen o Karpatach” organizowanego w ramach corocznego „Wrzosowiska”.
Celem zmagań była m.in. popularyzacja twórczości regionalnej, uczestnictwo w kulturze regionu, rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów. Komisja w składzie: Panie: Maria Lebdowiczowa, Barbara Paluchowa, Wanda Łomnicka- Dulak i Stanisława Widomska-Fiedor dokonała oceny wystąpień w kategorii gwary i języka literackiego uwzględniając: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację, poprawność językową, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki:
Kat. gwara :
  • I miejsce - Wojciech Grucela , SP Kosarzyska
  • II miejsce – Jakub Jamrozowicz, SP Głębokie
  • III miejsce – Aneta Brzezińska, SP Rytro
  • Wyróżnienie – Filip Źrołka, SP Łomnica – Zdrój
Kat. język literacki:
  • I miejsca – Martyna Maślanka, SP Piwniczna – Zdrój Natalia Zawalska, SP Głębokie
  • II miejsce – Klemens Ogórek, SP Piwniczna – Zdrój
  • III miejsce – Alicja Rej – SP Łomnica – Zdrój
  • Wyróżnienia: Hubert Grucela, SP Piwniczna – Zdrój Natalia Wójcik, SP Łomnica – Zdrój

Wyróżnienia dodatkowe od Komisji:
  • Julia Mamiak, SP Łomnica – Zdrój
  • Angelika Maślanka, SP Wierchomla
  • Zuzanna Cużytek, SP Kosarzyska

Gratulujemy! Zapraszamy za rok!