Dwudniowa wycieczka do Krosna

15/11/2021r.

• Poznanie najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej w Bóbrce i archaicznych sposobów jej wydobywania;
  • obejrzenie lamp naftowych w Muzeum Podkarpackim;
  • Zapoznanie z linią produkcyjną szkła w Centrum Dziedzictwa Szkła oraz udział w widowiskowej prezentacji produkcji szkła i warsztatach;
  • Zwiedzenie ruin Zamku Kamieniec gdzie działa się akcja z fredrowskiej "Zemsty";
  • zwiedzenie Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu;
  • Dotknięcie przeszłości w skansenie archeologiczno - historycznym Karpacka Troja

Wycieczka zosała zrealizowana ze środków Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.